Trudne chwile w Kopenhadze

02.09.2017

Reprezentacja Polski uległa  w Kopenhadze Duńczykom 0:4 (0:2) w kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata. Mimo tak wysokiej przegranej Polacy nadal są liderem grupy E. Łukasz Piszczek rozegrał w tym spotkaniu 34 minuty, a boisko opuścił z powodu problemów żołądkowych.

To, że Duńczycy nie wystraszyli się Polaków mogliśmy zobaczyć już po niespełna 20 sekundach, kiedy to Łukasz Fabiański musiał już bronić uderzenie Delaneya zza pola karnego. Łukasz Piszczek odpowiedział w 4. minucie niecelnym strzałem z okolic linii pola karnego. Niestety, już w 16. minucie Fabiański musiał wyciągać piłkę z siatki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Eriksena i nieporozumieniu w obronie między Piotrem Zielińskim a Łukaszem Piszczkiem gola głową zdobył wspomniany wcześniej Delaney.

Kolejne złe wieści dla naszej drużyny przyszły w 34. minucie, kiedy to Piszczek nie mógł już kontynuować gry z powodu problemów żołądkowych. Jeszcze przed przerwą kolejną niefrasobliwość w naszej obronie wykorzystał Cornelius po drugiej asyście Eriksena.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a Duńczycy wykorzystywali nasze słabości. W 59. minucie Jorgensen podwyższył na 3:0 po dobrym zagraniu Eriksena i błędzie Łukasza Fabiańskiego. Piłkarz Tottenhamu i najlepszy piłkarz tego spotkania przypieczętował swój występ fantastycznym golem z dystansu w 80. minucie ustalając wynik potyczki na 4:0.

Mimo wysokiej porażki to wciąż drużyna Adama Nawałki prowadzi w grupie E, ale już tylko z trzema punktami przewagi nad Danią i Czarnogórą. Przed nami jeszcze trzy mecze eliminacyjne – najbliższe z nich już w poniedziałek; na PGE Narodowym zmierzymy się z Kazachstanem. Początek pojedynku z Kazachami o 20:45.

Dania – Polska 4:0 (2:0)

Bramki: Delaney 8’, Jørgensen 43’, 59’, Eriksen 81’

Dania: Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjær, Andreas Bjelland, Jens Stryger Larsen - Andreas Cornelius (75. Nicklas Bendtner), William Kvist, Thomas Delaney (86. Mike Jensen), Christian Eriksen, Pione Sisto - Nicolai Jørgensen (81. Lukas Lerager).

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek (34. Thiago Cionek), Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski (62. Arkadiusz Milik), Krzysztof Mączyński, Karol Linetty (67. Maciej Makuszewski), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Mączyński

Sędziował: Milorad Mazić (Serbia)

Widzów: 34 505

News

Piszczek: Groziło mi pół roku pauzy

30.10.2017

Łukasz Piszczek w najnowszej rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" opowiada o kuluarach swojej kontuzji. - Po awansie nie myślałem o MŚ, a o kontuzji - wyznaje reprezentant Polski.

Awans na mundial!

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów.

Pogrom w Erywaniu!

06.10.2017

Pewnie i wysoko Polska reprezentacja rozprawiła się w Erywaniu z Armenią 6:1 (3:1). Ważne zwycięstwo niestety jeszcze nie zapewniło nam awansu na mundial. Kluczowy mecz w niedzielę z Czarnogórą.

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.